Процедура проведення тест-драйву є досить поширеною для багатьох автодилерів. Ось тільки далеко не всі автомобілісти вирішують скористатися нею перед придбанням автівки. Вся справа в тому, що більшість просто не розуміє, для яких саме цілей потрібен тест-драйв.

Про основні моменти необхідності тест-драйву та можливі нюанси порталу Avtosota розповів співзасновник компанії Autolist Оробець Андрій.

Довіряй, але перевіряй.

Кожен водій повинен розуміти, що навіть якщо він точно визначився з тим, яка модель є для нього більш придатною, потрібно розуміти, що машина під час експлуатації може проявити себе зовсім з іншого боку. Щоб цього уникнути, можна скористатися процедурою тест-драйву і часом навіть потрібно це зробити. Йдеться про моментах, коли вирішено було придбати автомобіль у дилера.

Полювання за машинами з тест-драйву.

Не секрет, що автомобілі, які виставлені на тест-драйв, в майбутньому теж продаються дилерами. Ось тільки їх вартість набагато нижча. Купуючи новий автомобіль з тест-драйву, потрібно бути готовим до того, що він вже раніше надавався іншим потенційним покупцям, а отже процедура обкатки двигуна і коробки передач може бути виконана не так як належить.

Тест-драйв

Недоліки автомобіля під час тестів.

Досвідчені водії впевнені, що проходити тест-драйв по суті безглуздо. Вся справа в тому, що як правило за кермом знаходиться співробітник салону, який не дає повноцінно перевірити автомобіль і намагається приховати всі його недоліки, морочачи потенційному покупцеві голову.

Серйозні мінуси навіть нового автомобіля можна з’ясувати тільки самостійно, під час повноцінної експлуатації, але можлива вона тільки після проходження процедури обкатки, тому виходить, що тест-драйв по своїй суті даремний.

Купівля автівки з тест-драйву.

Багато дилерських центрів, реалізовуючи такі машини, істотно обмежують гарантійний пробіг. У підсумку, при появі серйозних поломок доводиться ремонтувати такий автомобіль власним коштом. Всі ці питання, в тому числі щодо розширеної гарантії, необхідно уточнити попередньо і лише після цього приступати до вибору конкретного автомобіля в салоні дилера.

Переваги тест-драйву все ж є і полягають вони в тому, щоб глибше оцінити банальні характеристики автомобіля, які стають видні відразу ж. До них можна віднести: комфорт, оглядовість і видимість прихованих зон, посадку, наявність додаткових опцій, функцій і так далі.

У якості висновку співзасновник компанії Autolist Оробець Андрій резюмує:

Поведення тест-драйву перед покупкою автомобіля пропонують більшості потенційних покупців. Проте, як показує практика, суттєвої різниці в ухваленні рішення у водія не виникає. Таким чином, виходить, що тест-драйв це просто проведення часу протягом якого працівник намагається озвучити всі переваги автомобіля, називаючи часом те, чого в принципі немає і бути не може.