На одному з каналів відеохостингу YouTube нещодавно з’явився ролик з кадрами краш-тесту електричної вантажівки Scania. Цікаво, що заради перевірки рівня безпеки масивного електрокара вирішили «пожертвувати» автомобілем VW Golf.

В принципі для проведення краш-тесту вантажного Scania могли б взяти будь-яке інше авто, більше підходяще за габаритами, але чомусь в якості «жертви» був обраний саме Volkswagen Golf.

Зрозуміло, що в невеликого легковика дуже мало шансів «вижити» при зіткненні з більш потужним транспортним засобом, тому не дивно, що Golf це не вдалося. Хоча варто відзначити, що в даному тесті оцінюється не відсоток «виживання», а в першу чергу рівень безпеки електричної Scania.

Результати проведеного краш-тесту повинні були показати, наскільки захищені акумуляторні блоки у Scania при зіткненні. Для цього необхідно було організувати максимально реальний сценарій аварії, а в якості «жертви» вибрали саме VW Golf.

Scania Golf

Розробники електричної вантажівки раніше відзначали, що саме акумуляторні блоки є однією з основних проблем, оскільки можуть просто розірватися при аварії. Саме тому їх випробуванням і ретельному доопрацюванні компанія і приділяє максимальну увагу.

В результаті краш-тест показав, що тривалі розробки та процеси моделювання все ж окупилися, оскільки навіть при сильному бічному ударі корпус батареї захистив камери всередині і вони не постраждали.