У фантастичних фільмах можна побачити автомобілі майбутнього, здатні відображати безліч інформації прямо на склі. Британський стартап Envisics зробив фантастику реальністю.

За словами представників британської компанії Envisics, існуючі аналоги доповненої реальності стикаються з проблемою низької чіткості зображення. Картинку складно розглянути, що робить технологію досить неефективною.

Нова розробка функціонує в найбільш екстремальних умовах. За допомогою голограми штучний інтелект буде вказувати водієві на об’єкти, що являють небезпеку на дорозі. Це можуть бути пішоходи, транспортні засоби на узбіччі, велосипедисти або повороти.

Envisics пояснює, що візуальні ефекти можуть бути видні на відстані від 20 метрів від машини і до лінії горизонту. При цьому головною відмінністю від існуючих прототипів називається не просто використання 2D-зображень, а трансформація їх в повноцінну тривимірну картинку за допомогою голографічного модулятора. Він імітує рух світла в просторі, в результаті зображення відбивається від лобового скла, стаючи видимим.