У вересні General Motors і Nikola оголосили про стратегічне партнерство, в рамках якого інженери GM побудують пікап Nikola Badger, а також нададуть технологію паливних елементів для напівпричепів класу 7/8 в обмін на 2 млрд доларів і недавно випущені акції Nikola.

Незабаром після оголошення про угоду компанія Hindenburg Research опублікувала розлогий звіт, в якому стверджувалося, що компанія Nikola – «хитрий шахрай», який використовував «океан брехні в партнерстві з найбільшим автомобільним виробником». Nikola заперевав більшість звинувачень, але збиток був нанесений. Менш ніж через два тижні генеральний директор Тревор Мілтон «добровільно» пішов в сторону, і це викликало ще більше запитань до скандального стартапу.

Перенесемося в сьогоднішній день, і дві компанії підписали необов’язковий меморандум про взаєморозуміння, який випливає з попередніх домовленостей і більше не включає в себе частку в капіталі або виробництво пікапа Badger. Замість цього він закликає GM поставити Nikola системи паливних елементів Hydrotec для напівпричепів класу 7/8.

Відповідно до цієї «потенційної угоди» GM спроектує систему паливних елементів Hydrotec відповідно до взаємно узгоджених специфікацій. Nikola заплатить аванс, і вони також обговорять можливість використання акумуляторів GM Ultium в напівпричепах класу 7/8.

Nikola Badger
Nikola Badger

Представники Nikola також підтвердили, що Badger фактично мертвий, оскільки вантажівка «залежала від OEM-партнерства». В результаті компанія буде повертати клієнтські депозити. Остання угода підлягає переговорам і складання остаточної документації, прийнятної для обох сторін. Це означає, що угода все ще може бути відхилена, як і перша пропозиція.

Інвестори не були задоволені змінами, оскільки на момент написання цієї статті акції Nikola впали більш ніж на 25%. В даний час одна акція стартапу коштує трохи більше 20 доларів США, що значно нижче ніж на піку,  що рівнявся майже 80 доларам 9 червня. Також варто згадати, що акції Nikola так і не відновилися повністю після публікації звіту Hindenburg Research, але ціни росли протягом більшої частини листопада.