Схоже, що депутати таки розглянуть законопроект №3704, що стосується анулювання акцизного податку на авто з іноземною реєстрацією та легалізацію цих транспортних засобів.

Наразі ж у Верховній Раді зібрали підписи у підтримку позачергового засідання, на якому власне і визначатиметься доля цього законопроекту.

Вже не вперше зміни автомобільного закону в Україні відбуваються саме напередодні новорічних свят. До того ж, ще не зрозуміло, який саме законопроект все ж таки ухвалять депутати, адже існує ще й альтернативний проект закону №3704-1.

У прийнятті законопроекту №3704, найбільше зацікавлені «євробляхери», які ще не легалізували свій автомобіль. Їхні інтереси представляє громадська організація “Авто Євро Сила”. Даний проект закону не лише здатен покращити положення власників авто з європейською реєстрацією, але й суттєво змінить загальну ситуацію на українському авторинку, адже повністю скасовує акцизний податок.

Альтернативний законопроект, написаний членом Верховної Ради України Сергієм Тарутою, більше спрямований на підтримку ZAZ та вітчизняних автозбірних проектів. У пропозиції №3704-1 йдеться про встановлення акцизу у розмірі 0,1 € та мита за формулою 0,75 € за 1 куб. см об’єму двигуна легкового транспортного засобу. За прийняттям такого законопроекту послідує неодмінне подорожчання нового автотранспорту щонайменше на 1 тис. €, а найімовірніше і на всі 1,5 тис. €.

Українці вимагають справедливого розмитнення
Українці вимагають справедливого розмитнення

Відповідно, автозбірникам це лише на користь. Їх товар буде більш популярним на Українському автомобільному ринку ще і за допомогою низки пільг на податкові відрахування. Тоді як «євробляхери» сповна заплатять за свої ще не розмитнені автівки.

Цікаво, що у законопроекті №3704-1 не міститься ніяких конкретних планів щодо розширення вітчизняного автопрому, та Кабміну може припасти до душі перспектива збільшення обсягів надходжень до бюджету за рахунок нових податкових ставок.

На даний момент існує ще чимало найрізноманітніших поглядів на спірні питання в автомобільному законодавстві України. Тож позачергове засідання ВР може принести нам чимало сюрпризів на завершення року.