Пішоходи є такими ж учасниками руху, як транспортні засоби, тому не звільняються від відповідальності у разі порушення правил дорожнього руху. Часто поведінка людей на «зебрі» викликає критику у автомобілістів.

У мережі часто з’являються повідомлення про те, що той чи інший пішохід переходив дорогу в недозволеному місці і потрапив під колеса. Люди вважають, що водій повинен пропустити, але це порушення правил дорожнього руху. Якщо станеться аварія, то винним виявиться зовсім не водій.

Нерідко жінки з дитячими колясками йдуть по «зебрі», розмовляючи по телефону, але такі дії можуть згубно позначитися на їх безпеки. У таких випадках мати зобов’язана розмістити коляску збоку, однією рукою утримуючи її, а другу тримати вільною, щоб в разі потреби відштовхнути засіб переміщення.

Дорослі на дорозі повинні тримати дітей за руки. На перехід спочатку повинен ступити батько, а потім дитина. Не всі автомобілісти помічають неповнолітніх через їх невеликий зріст.

Ще один фактор стосується швидкості пересування. Наприклад, якщо на «зебрі» знаходиться пенсіонер, то водіям доведеться чекати. При цьому, є люди, які спеціально повільно йдуть по дозволеному місці, що призводять шоферів у роздратування.

Ще два моменти пов’язані з довгими роздумами людей, коли ті з незрозумілих багатьох причин не наважуються переходити дорожній відрізок, хоча вже стоять на «зебрі». Крім того, молодь звикла постійно користуватися різними гаджетами, через що нерідко не помічає автомобілі, що загрожує ризиком потрапити в ДТП.