Законопроекти про спрощення процедури розмитнення отримали прихильність президента.

Президент України Володимир Зеленський повністю підтримав проекти законів щодо спрощення процесу розмитнення б/в автомобілів із Європи. Глава держави назвав впровадження нових правил легалізації «євроблях» розумним компромісом, що захистить кермувальників та власників авто на єврономерах.

До того ж, таке рішення зробить неабиякий вклад в екологічну ситуацію на теренах нашої країни.
Згідно з ухваленими Верховною Радою законопроектами №4643-д та №4644-д, сума податкових виплат за євроавтівку, ввезену на територію України до 1 січня поточного року, буде не більшою за 1 тис. євро. Оформити машину за пільговими правилами можна буде на протязі 180 днів з моменту, коли відповідний закон набере чинності.

У процесі прорахунку вартості розмитнення не враховуватиметься вартість машини. Проте, важливе значення матимуть вік транспортного засобу, тип та об’єм його двигуна. Базова ж ставка варіюватиметься у межах від 0 до 150 євро.

Розповсюджуватися закон буде на усі вживані автомобілі із країн Європи починаючи з 1995 року виробництва. До того ж автівка повинна обов’язково відповідати стандартам Євро-2.

Один громадянин матиме право розмитнити лише один транспортний засіб будь якої категорії.

Спрощений механізм розмитнення стане доступним вже незабаром. За попередніми даними близько 500 тис. власників «євроблях» підлягатимуть процедурі розмитнення за вищевказаними правилами.