За поточний рік Укртрансбезпека оштрафувала за недотримання габаритних та вагових правил рекордну кількість громадян на суму майже 127 млн грн.

Згідно з інформацією, отриманою від Міністра інфраструктури України, дані за 11 місяців 2020 року показують, що габаритно-вагових порушень цього року значно більше, ніж їх було зафіксовано у 2019.

Владислав Криклій наголосив, що цьогоріч працівниками Укртрансбезпеки у тісній співпраці з Національною поліцією, було затримано та перевірено близько 665 тисяч вантажних автівок. Цей показник більш ніж у півтора рази переважає тогорічний. За результатами перевірки правоохоронці склали 13 тисяч актів та виписали штрафів на суму 127 млн грн за перевантаження.

Тільки у листопаді перевірку пройшли більш як 75 тис. авто, що перевершило тогорічний показник за цей же місяць у три з половиною рази. що ж до складених актів правопорушень, то їх у листопаді було 1358. Загальна сума штрафів за перевантаження склала 12,5 млн грн.

Таке ставлення водіїв та транспортних організацій до правил, що обмежують габаритність і вагу вантажів, є дуже невтішним. Адже такі порушення суттєво впливають на транспортну інфраструктуру, тобто безпосередньо на стан доріг та їх покриття. За словами пана Криклія, саме з метою збереження дорожнього покриття у якомога кращому стані та припинення його руйнування було значно збільшено частоту перевірок.

До того ж наразі міністерство інфраструктури активно працює над всебічною автоматизацією, реформуванням та впровадженням новітніх цифрових технологій до транспортної інфраструктури. Зокрема, вже підходить до завершення процес впровадження системи, що буде вести контроль зважування транспортних засобів (Weigh Control System).

В останні місяці на теренах України облаштовуються комплекси WiM, які відповідають за так зване визначення ваги у динаміці, тобто під час руху транспортного засобу. До завершення поточного року планують встановити 50 таких комплексів. А вже в наступному 2021 році з’явиться ще 100 нових систем динамічного зважування транспорту WiM.