Тенденція до підвищення цін спричинена внутрішніми проблемами американського авторинку.

Суттєве зростання вартості битих автомобілів у США було зафіксовано ще влітку 2020 року. До прикладу, популярна модель Ford Fusion піднялася в ціні з 900 дол. аж до 4 тис. дол.

Таку ситуацію спричинили більшою мірою карантинні обмеження. Адже американці менше користувалися особистими авто, через що скоротилася кількість ДТП. А отже й битих автівок на ринку поменшало. При цьому, попит на них майже не змінився. Звідси й різкий ціновий стрибок.

Ціна на неушкоджені машини сегменту б/в теж зросла. Причиною здорожчання вживаних авто на 14% став все той же дефіцит пропозицій на ринку. У складній ситуації карантину американці рідко віддавали перевагу новим авто. Таким чином значно збільшився розрив між попитом та пропозицією користованих авто, а відповідно й ціна на них.

Нові автомобілі в США тим часом додали у вартості майже 6%. Далося взнаки закриття багатьох автозаводів на вимушений карантин, через що значно зменшилася кількість машин на ринку.

авто

Набагато менше користувалися американці й послугами лізингу. Цей фактор також вплинув на зменшення кількості вживаних авто. Адже раніше машини, взяті у тимчасову оренду, поповнювали б/в ринок майже на 3 млн екземплярів щороку.

Наразі тенденція до зростання цін вживаних машини із США й не думає згасати. А з кожним стрибком ціни нашим співвітчизникам стає все менш вигідно купувати американські битки.

Отож дуже ймовірно, що незабаром дійсно вартий уваги транспорт зі Штатів й зовсім зникне з українського авторинку.