Деталі про найважливішу для автомобіліста угоду.

Купівля машини – важлива подія у житті кожного автолюбителя. Як не затьмарити такий важливий момент та правильно оформити усю документацію? Про це сьогодні й поговоримо.

Укладення договору купівлі-продажу при передачі автомобіля іншій особі за грошову винагороду є обов’язковою процедурою, передбаченою статтею 655 ЦКУ. Проте, відповідно до ч. 1 ст. 210 Цивільного кодексу, право власності передається не у момент підписання угоди, а під час реєстрації автівки на нового власника у Сервісному центрі МВС, яка власне і здійснюється на базі згаданого договору.

Договір купівлі-продажу можна укласти у Сервісному центрі МВС, або ж у нотаріуса. Та при оформленні документу у нотаріуса потрібно буде оплатити його послуги та сплатити мито, що обійдеться недешево.

У державному СЦ працівник оформить договір між двома сторонами та видасть примірник документу обом учасникам угоди, залишивши один екземпляр в архіві Сервісного центру.

Працівник СЦ також є свідком укладення угоди й передачі коштів. Договір купівлі-продажу є підставою для реєстрації авто й отримання номерних знаків.

авто

Бланк договору купівлі-продажу повинен в обов’язковому порядку містити:

  • інформацію про місце та дату оформлення документу;
  • відомості про продавця й покупця на основі посвідчень особи;
  • технічна інформація про авто, що є предметом договору;
  • вартість та деталі щодо оплати;
  • підписи обох сторін.