Кому загрожують штрафні санкції за затримку повернення лізингових авто.

Зростання популярності послуг лізингу торік було зафіксовано як у сегменті легкових автівок, так і серед транспорту для бізнесу – на 13% та 11,6% відповідно. Для порівняння, у 2018-2019 роках показники, що характеризують міру проникнення лізингу до українського авторинку, знаходилися на рівні близько 9%.

Варто зауважити, що у країнах Євросоюзу лізинг вже давно завоював міцні позиції. З його допомогою фінансується до 28 % нових автомобілів та різноманітного обладнання. Тому український лізинговий ринок ще має перед собою великі перспективи до зростання.

У зв’язку зі зростанням попиту на лізинг серед наших співвітчизників, днями Верховною Радою було прийнято законопроект №1111 «Про фінансовий лізинг», що виявився новою редакцією вже існуючого закону. У ньому йдеться про те, що предмет лізингу, у разі визнання договору недійсним, повинен у терміновому порядку повертатися лізингодавцю.

Проте тепер за затримку повернення предмету договору винуватець повинен буде сплачувати додаткові кошти лізингодавцю.

Такі поправки було прийнято та схвалено депутатами на засіданні Верховної Ради 4 лютого 2021 року. А отже, усім хто планує скористатися цьогоріч послугами лізингу, потрібно враховувати даний аспект та не порушувати затверджених правил.