Підвищення ціни автоцивілки: що принесе новий рік українським автомобілістам.

На думку В’ячеслава Черняховського, керівника організації «Страховий бізнес», вже з початку наступного року вартість автомобільної страховки для українських водіїв зростатиме. Зокрема, автоцивілка ОСЦПВ подорожчає щонайменше на 10%.

Такі зміни можуть бути вмотивовані збільшенням вартості ремонту автівок, кількості аварій, а також зростання сум післяаварійних виплат у більшості страхових компаній України.

Враховуючи що страховий поліс для авто за минулий рік вже подорожчав на 18%, то дуже вірогідно повторення такої ситуацій й у 2021. До прикладу, протягом 2019 року автоцивілку можна було придбати в середньому за 618 гривень, а вже у 2020 – за 730 гривень.

автострахування

Варто також зазначити, що протягом поточного року кількість страхових випадків значно зросла, а саме – на 4,4%. Водночас страхові виплати теж стали суттєвішими. У 2019 році середня сума страхової виплати складала 18,1 тис. грн, а в 2020 – 19,3 тис. Кількість укладених страхових договорів при цьому практично не змінилася.

Нагадаємо, що поліс ОСЦПВ, який є обов’язковим для усіх автовласників в Україні, є мінімальним пакетом та не захищає самого водія, чи його авто. Він допоможе лише у тому разі, якщо власник такого полісу сам став винуватцем ДТП, для виплати компенсації постраждалому.