Численні випадки шахрайства загострили питання із талонами на українських АЗС.

Талони на пальне вже давно є темою для суперечок у владних колах. На фоні розвитку фінансової системи та технологій вони наразі видаються справжнім раритетом.

Днями свою думку на це питання висловив Сергій Куюн, голова «Консалтингової групи «А-95». Він підкреслив часті випадки шахрайства із талонами, яких останнім часом стає все більше. На думку пана Куюна, необхідно заборонити такий тип фінансових документів на рівні Уряду, а також внести суттєві зміни до системи маркетингу українських автозаправних мереж.

Паливні талони, що були введені в обіг для кращого співробітництва із корпоративними клієнтами, стали тепер для наших АЗС способом вийти вперед у конкурентній боротьбі навіть за приватних автомобілістів.

Ба більше, таким чином створено чимале поле для податкових махінацій та так званий «тіньовий ринок» нафтопродуктів. Талони все частіше з’являються і в репортажах та відео із затримання корупціонерів. Саме їх доволі часто конфісковують у великій кількості разом із незаконно отриманими коштами.

Та вихід з обігу цього виду «паливної валюти» повинен бути загальнодержавним рішенням. Адже, окрім іншого, талони ще й формують величезні діри у держбюджеті.