Виявилося, що покаранню підлягають не лише громадяни, які ввезли авто на територію України. Штраф загрожує й водію, впійманому за кермом не розмитненого транспортного засобу.

Саме таку, невідому багатьом «євробляхерам», сторону закону наочно продемонстрував випадок, що трапився 20 листопада. Поліція зупинила автівку з іноземними номерами. На вимогу пред’явити документ, що засвідчує право управління даним транспортним засобом, водій відмовився.

Громадянин повідомив патрульним, що вони буцімто не можуть оштрафувати його за статтею 121 (ч. 8) КупАП. Проте саме за цією статтею правоохоронці й склали постанову просто на місці зупинки авто, в якій водій був визнаний винним у скоєнні адміністративного правопорушення. Нагадаємо, що у ст. 121 ч. 8 йде мова про стягнення штрафу з особи, що керує не розмитненим транспортним засобом, у розмірі 8500 гривень.

Проте водій автівки не визнає свою провину та вирішив оскаржити її у суді. Засідання суду за даною справою відбудеться вже 17 грудня.

У разі визнання громадянина, що був за кермом машини, винним, йому загрожуватиме відповідальність за тою ж самою статтею 121, але вже за частиною 9. А така стаття передбачає штраф 17 тис. гривень, позбавлення права керування ТЗ строком на 1 рік та навіть можливе вилучення автомобіля.