Розробники з Індії презентували цікаву новинку – свій перший водневий автомобіль, побудований на ліцензійній варіації Renault Logan, відомій під назвою Mahindra Verito.

Як повідомляють мережеві джерела, силова установка для воднемобіля на паливних елементах розроблялася спільно індійськими фахівцями організації KPIT і науково-промислової ради країни. Розробка паливних елементів велася за технологією Proton Exchange Membrane.

У підсумку фахівці створили для водневого авто на базі Renault Logan установку, що генерує потужність 13,6 «коней», або 10 кВт / год. У новинці був впроваджений ряд інноваційних рішень, зокрема, мова йде про спеціальне ПЗ, біполярні пластини з надлегких металів та інше.

До речі, водневі авто, які живляться електрикою, утвореною в паливних комірках при електрохімічних реакціях, мають перевагу перед електрокарами. У порівнянні з останніми вони мають більший запас ходу, а час заправки істотно скорочується. До того ж, великим плюсом можна назвати те, що вихлопом у таких транспортних засобів є водяна пара, а це, відповідно, надає набагато меншої шкоди для навколишнього середовища.

Що стосується розробленого в Індії водневого Renault Logan, то відомо, що його комплектують 1,75-кілограмовим балоном для водню, в якому газ знаходиться під тиском в 350 бар. Повністю заряджена новинка може подолати близько чверті тисячі кілометрів, максимально розвиваючи швидкість до 65 км / г. Представлена ​​модель, як стало відомо, експериментальна, тому поки не варто очікувати запуску виробництва