У Німеччині розглядається закон, покликаний вирішити тести повністю безпілотного транспорту на дорогах загального користування. Очікується, що це стане можливим вже в 2022 році.

За даними techcrunch.com, законопроект, який минулого тижня був прийнятий Бундестагом, нижньою палатою парламенту Німеччини, стосується транспортних засобів з четвертим рівнем автоматизації. Він дозволить значно прискорити розробку роботизованої техніки і запустити роботу роботаксі.

У Німеччині рух такого транспорту буде обмежений певними регіонами, проте згодом і ця заборона буде знята.

У майбутньому автономні автомобілі зможуть здійснювати регулярні рейси по всій країні без водія в обумовлених зонах громадських трас.

– пояснюється в документі.

Законопроекту ще треба буде пройти затвердження у верхній палаті парламенту, Бундесраті.

Передбачається, що допуск на дороги загального користування отримають роботизовані пасажирські транспортні засоби, корпоративні шатли і комерційний транспорт. Такі транспортні засоби в обов’язковому порядку будуть страхуватися. Однією з обов’язкових вимог стане забезпечення можливості віддаленого управління і відключення автономного режиму.

В даний час у Німеччині розробляють і тестують безпілотні транспортні засоби багато провідних виробників. Компанія Argo AI тестує свої автономні транспортні засоби в інноваційному центрі LabCampus біля аеропорту Мюнхена. Mobileye, дочірня компанія Intel, також проводить випробування AV-пристроїв в Німеччині.