Ford Mondeo через 29 років випуску збираються зняти з виробництва в березні наступного року. У компанії офіційно підтвердили відомості про остаточне припинення виробництва седана-довгожителя модельного ряду.

Модель американської марки не залишить після себе наступника. Правда, минулого місяця компанія робила анонс загадкової моделі, яка може стати заміною седану, отримавши гібридну силову установку на основі 2,5-літрового двигуна. Рішення про зняття седана з конвеєра було прийнято в зв’язку зі зниженням продажів автомобілів цього класу і зростаючою популярністю на європейському ринку позашляховиків.

Ford Mondeo
Ford Mondeo

Максимум продажів Ford Mondeo був досягнутий в 2001 році – за рік було реалізовано 86 500 одиниць седанів. Показники скоротилися до 2400 в 2020 році.

Для порівняння: реалізація позашляховиків і кросоверів в тому ж році склала 39% від загального числа проданих транспортних засобів.

Ford Mondeo Hybrid
Ford Mondeo Hybrid

Зараз автолюбителі з Європи вважають за краще купувати дві машини бренду Ford, які не є кросоверами. Мова йде про Fiesta і Focus, які нещодавно були доповнені гібридними силовими установками.

У планах американського автовиробника – ліквідація до 2030 року всіх автомобілів з традиційними двигунами внутрішнього згоряння з модельного ряду і перехід на виробництво електрокарів.