У кількох виробників були заточені зуби, щоб перетнути магічний бар’єр у 500 км / год, але першим був американський гіперкар – SSC Tuatara. Зараз новий рекорд становить 508,73 км / год. Таким чином, це на сьогоднішній день найшвидший у світі автомобіль.

Рекордний заїзд Bugatti Chiron з вересня минулого року – машина розігналася до 490,48 км / год на німецькій випробувальній трасі Ehra Lessienna – тривав трохи більше року. На початку жовтня божевільні американці з Shelby SuperCars побили його досить суттєво.

SSC Tuatara
SSC Tuatara

У суботу вранці, 10 жовтня, за межами Лас-Вегасу, на семимильному відрізку Державного маршруту 160, результат SSC Tuatara в середньому складав 508,73 км / год за дві заїзди.

Однак можливості SSC Tuatara виявились набагато більшими. Під час другого заїзду водій Олівер Вебб розігнав машину до 532,93 км / год! Тут варто нагадати, що минулорічний рекорд Bugatti базувався лише на одному прогоні, тому офіційний рекорд все ще належав Koenigsegg Agera RS, який досяг 447,2 км / год.

Правила вимагають, щоб швидкість була середньою з найвищих результатів, досягнутих під час зворотної поїздки – така операція, крім іншого, виключає, вплив вітру.

SCC Tuatara встановив новий світовий рекорд швидкості для серійних автомобілів

Американський гіперкар оснащений 5,9-літровим двигуном V8 з подвійним наддувом, який генерує 1750 к. с. після заправки бензином E85 і виробляє приблизно 1350 к. с., працюючи на 91 октановому паливі.

Потужність передається на 7-ступінчасту комп’ютеризовану механічну коробку передач. Кузов автомобіля виготовлений із легкого та міцного вуглецевого волокна.

SSC Tuatara

Виробник також може похвалитися ідеальною аеродинамікою свого автомобіля. Tuatara досягла найкращого коефіцієнта опору в історії виробництва гіперкарів – він становить лише 0,279.

Автомобіль також підтримує чудовий аеродинамічний баланс на швидкості 150-330 миль на годину – 37 відсотків. на фронті і 63 % ззаду для притискної сили на всіх чотирьох колесах.

SSC Tuatara

Олівер Вебб, який сидів за кермом автівки під час рекордного заїзду, заявив, що це далеко не все, що можна вичавити з цієї моделі. Водій сказав, що за кращих погодних умов Tautara може їхати ще швидше.

Коли болід наближався до 331 милі / год, Туатара за останні п’ять секунд пришвидшився на 20 миль / год і все ще добре тягнув. Побічний вітер – єдине обмеження, яке завадило дізнатись справжню межу автомобіля.

SSC Tuatara

Новий рекорд швидкості – хто буде наступним?

Цей рекорд буде побитий? Бугатті, мабуть, цього не зробить, оскільки після останньої спроби побити рекорд з Хіроном офіційно відмовилась від битви за нові рекорди.

SSC Tuatara