Вісім з 10 автомобілістів вважають, що електромобілі занадто дорогі.

Згідно з новим дослідженням, кожен десятий водій планує придбати електричний автомобіль, коли настане час замінити своє поточне авто. Дослідження по RAC виявило дев’ять відсотків опитаних водіїв які чекають, що їх наступний автомобіль буде електричним транспортним засобом (EV), але вісім в 10, як і раніше думає, що батареї електричних автомобілів є занадто дорогими.

Опитування, проведене в рамках щорічного звіту RAC з питань автомобілізму, врахувало думку 3000 водіїв, виявивши посилене бажання володіти електромобілем порівняно з попередніми роками. У дослідженні 2019 року лише шість відсотків планували придбати електромобіль, і лише три відсотки у 2018 році.

Однак 78 відсотків опитаних заявили, що вважають, що електромобілі все ще занадто дорогі в порівнянні з аналогами зі звичайними ДВС. Значна частина респондентів заявили, що хотіли б бачити урядові заохочення для сприяння збільшенню рівня споживання електромобілів, причому 53 відсотки виступають за зниження ПДВ на електромобілі та 48 відсотків підтримують схему утилізації.

Але вартість не є єдиною проблемою для водіїв, де чотири з 10 (43 відсотки) заявляють, що хочуть бачити, як уряд встановлює “обов’язкову” ціль для доступу до державних пунктів нарахування. Троє з 10 (28 відсотків) також хочуть бачити вартість стягнення плати в державному пункті стягнення, обмежену для запобігання зловживанню.

Зарядка для електрокару

Багато водіїв хочуть машини з великим запасом ходу від одного заряду. За словами респондентів опитування, бажаний пробіг в 375 миль, незважаючи на те, що майже шість із 10 (58 відсотків) автомобільних поїздок проходять менше п’яти миль. В даний час RAC заявляє, що середній діапазон 10 найпопулярніших електромобілів становить лише 235 миль, лише одна модель – Tesla Model S – пропонує діапазон, який вимагають замовники.

“З 2030 року, який тепер чітко визначений як дата закінчення продажів нових бензинових і дизельних автомобілів та мікроавтобусів, набирає обертів залучення більшої кількості фанатів до електромобілів”, – заявив представник RAC з питань аналізу даних Род Деніс. “І зрозуміло, що зростаюча частка водіїв реагує на це, і майже кожен десятий зараз планує обрати чисто електричний при наступній зміні машини”.

Проте, найбільший бар’єр для водія, який обирає електричний автомобіль, замість автомобіля на бензині чи дизелі – ціна. Хоча вигідні угоди фінансового лізингу та пропозицій, такі як безкоштовна плата за оренду на певний період, можуть допомогти, проте, здається, ціна багатьох нових електромобілів залишається надзвичайно високою для багатьох людей, і більшість водіїв прагнуть отримати більше фінансової допомоги від уряду, щоб зменшити свої витрати.