Деякі нейтральні відтінки, такі як білий, чорний, сріблястий і сірий можуть здатися нудними, але тому що вони підходять практично до всього і не впливають на вартість при перепродажі автомобіля, вони стали найпопулярнішими кольорами автомобілів у 2020 році – саме в такому порядку.

Білий колір відверто домінує на глобальній діаграмі з 38 відсотками. За ним слідують чорний з 19 відсотками і сірий з 15 відсотками. Срібло стало менш популярним, оскільки воно займає четверту позицію з 9 відсотками.

Рейтинг представлений провідним світовим постачальником рідких і енергетичних покриттів Axalta. Аналіз цієї компанії показує, що синій і червоний займають п’яте і шосте місця з 7 і 5 відсотками відповідно. Дослідження також показує, що 3 і 2 відсотки автомобілів 2020 року пофарбовані в коричневий, бежевий і золотий кольори. Зеленому належить 1 відсоток частки світового ринку.

Тенденції споживчих покупок, відображені у звіті, стимулюють нашу розробку інноваційних кольорів майбутнього. Ми раді поділитися цими даними з нашими клієнтами і об’єднати нашу кращу в галузі колірну технологію, глибокий ринковий досвід і дані про тенденції для роботи з нашими клієнтами, щоб втілити в життя динамічні кольори.

– сказала глобальний менеджер по продукції Axalta Ненсі Локхарт.

Axalta

За даними Axalta, в Північній Америці найбільш популярним забарвленням автомобілів є білий (30%), чорний (19%), сірий (19%) і сріблястий (10%), в той час як в Європі білий і сірий займають дві верхні позиції з 25 відсотками, потім слідують чорний, синій і сріблястий. В Азії білим авто належить 48 відсотків, чорним – 18 відсотків і сріблястим – 8 відсотків. Найпопулярніший колір в Китаї – білий (57%), за ним йдуть чорний і сірий (22% і 6% відповідно).

На жаль, в дослідженні компанії Axalta немає даних про вподобання українських водіїв, щодо вибору найбажанішого кольору автомобілів.