Вражаючі успіхи ЗАЗ стали сенсацією збіглого року.

Протягом 2020 року з конвеєрів українських підприємств зійшло близько 5 тис. транспортних засобів. Такий показник є на 32% меншим за досягнення 2019-го. Та на тлі пандемії та економічної кризи це більш ніж достойний результат.

Лише у грудні автозаводи України випустили 523 автівки, 446 з яких – легковики, тим самим випередивши останній місяць 2019 року на 3%. Більша частина авто, 290 одиниць, зійшла з конвеєра українського підприємства “Єврокар”, решта 156 – виробництва ЗАЗ.

Тест-драйв

Значно просів минулоріч сегмент комерційних автомобілів, майже на 70%. Що ж до виробництва автобусів, то тут обсяги зменшились на третину. Зокрема у грудні автобусів було випущено всього 71 екземпляр, більшою мірою зусиллями чернігівського та черкаського автобусних заводів.

Загальнорічні результати демонструють скорочення автовиробництва майже усіма вітчизняними підприємствами окрім ЗАЗу. Запорізький автозавод торік відзначився ще й відновленням випуску легкових автомобілів. Саме завдяки цьому автовиробнику вдалося вдесятеро збільшити обсяги виробництва у порівнянні із 2019 роком.