Оскільки автомобільна промисловість поступово переходить на електромобілі, все більше і більше автовиробників сигналізують про припинення використання двигунів внутрішнього згоряння.

Mini готується зробити подібне оголошення, що розкриває плани по випуску останнього автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння в 2025 році. Британський бренд повністю перейде на електромобілі вже до 2030-ому році.

Про це сьогодні вранці повідомив голова правління BMW Олівер Зіпс під час щорічної конференції компанії, поряд з офіційною презентацією серійної збірки i4. Mini стане першим брендом BMW Group, який повністю відмовиться від двигуна внутрішнього згоряння і вибере повністю електричне майбутнє, початок якому поклав Cooper SE.

За оцінками Mini, до 2027 року на повністю електричні автомобілі припадатиме як мінімум половина його річних продажів. 2023 стане роком, коли Countryman наступного покоління надійде у виробництво на заводі в Ляйпцігу в Німеччині, як з традиційними, так і з повністю електричними силовими агрегатами.

Всі покоління Mini
Всі покоління Mini

У той самий час Mini разом з Great Wall Motor працює над спеціальною платформою для електромобілів, щоб з 2023 року випускати нові моделі. За словами Олівера Зіпса, кожен новий автомобіль, випущений британським брендом після 2025 року, буде повністю позбавлений від двигуна внутрішнього згоряння в рамках нової програми BMW Group, яка також включає в себе випуск електричних моделей Rolls-Royce.

Mini Countryman JCW
Mini Countryman JCW

BMW заявила, що її суббренд Mini буде «відігравати новаторську роль в майбутньому, оскільки міський бренд абсолютно ідеальний для електромобілів». У неминучу епоху електромобілів вона залишиться повністю глобальним брендом, «з присутністю в усіх регіонах світу».