Michelin увійде в список компаній, пов’язаних з автомобілебудуванням. Компанія має намір виробляти 40% шин для забезпечення стійких (поновлюваних або перероблених) поставок до 2030 року і 100% до 2050 року. Вчора французька шинна компанія наблизилася до своєї мети, зробивши захоплююче оголошення.

У Michelin ретельно вивчили ноу-хау з переробки пластмас, розроблене французькою біохімічною фірмою Carbios, яке може бути використано при виробництві шин. В процесі ферментативної переробки пластикових відходів Carbios з поліетилентерефталату (або ПЕТ) використовується фермент, здатний деполімеризувати пластик. ПЕТ – це вид пластику, з якого роблять пляшки, одяг з поліестеру і навіть деякі види килимових покриттів. Зазвичай його переробляють, але це також серйозний запас пластикових відходів.

Michelin заявляє, що в той час як регулярна переробка матеріалів не дозволяє використовувати матеріали, які підходять для шин, «поліестер з надмірною міцністю особливо підходить для шин через його опору руйнуванню, міцність і термічну стабільність».

За словами директора Michelin Ніколаса Зеебота, ці високотехнологічні арматури продемонстрували свій потенціал в плані ефективності, що порівнюється з ефективністю нафтового бізнесу.

За оцінками Michelin, всього близько 3 млрд пластикових пляшок протягом 12 місяців можна було б переробити в технічні волокна, які будуть використовуватися в шинах компанії. Це дуже цінно, якщо врахувати, скільки з’явилося проблем з пластиковими пляшками. Запропоноване рішення могло б бути корисним.