Експерти з дослідних інститутів дорожнього руху США прийшли до висновку, що підвищення швидкісних лімітів обернеться трагедіями, а не користю.

Експерти вважають, що водіям властиво перевищувати швидкість, яким би м’яким не було обмеження, а це призводить до більш серйозних наслідків аварій.

Як було зроблено такий висновок?

Дослідним шляхом, інакше кажучи, проведенням краш-тесту. В якості піддослідного взяли кросовер Honda CR-V 2010 модельного року. Чому вибрали цю модель? Все просто – її вік дорівнює середньому віку автівок в штатах. Крім того, свого часу цей SUV заробив вищі бали з безпеки.

Honda CR-V
Honda CR-V 2010 року

Власне, взяли три автомобілі і по черзі розбили їх на різній швидкості (від 60 до 90 кілометрів на годину). Удар на найменшій швидкості виявився некритичним для машини – салон практично не постраждав. Однак далі стали проявлятися цікаві деталі.

Коли машину розбили на 80, то вже була помічена деформація дверей і передньої панелі. Швидкість в 90 кілометрів на годину виявилася взагалі критичною – на тестових манекенах були зафіксовані серйозні пошкодження шиї і ніг, а фронтальна подушка не змогла погасити удар голови об кермо. У житті це обернеться фатальними травмами.

В результаті краш-тестів було доведено, що незначне збільшення швидкості (10-30 км) може стати причиною проблем для здоров’я або й більш трагічних наслідків.