Майже всім власникам автомобілів притаманна така риса, як спроба забрати все своє до останньої краплі. Прояв цього можна зустріти в кожній повсякденній дрібниці. Не є винятком і процес заправки паливом на АЗС.

Нерідко українські автомобілісти чекають того моменту, коли заправний пістолет «відстрілює» через спрацювання захисної системи, після чого наполегливо намагаються злити, паливо, що залишилось в бак, утримуючи спусковий гачок.

Особливості роботи системи.

Тут слід уточнити, що спрацьовування автоматики відбувається в двох випадках – коли бак повністю наповнений, або ж коли в нього залитий необхідний обсяг палива на встановлену суму.

Якщо ж мова ведеться про заправку повного бака, то спрацьовування автоматики виконується тоді, коли сам бензин, або ж його пари, досягають встановленого на пістолеті спеціального датчика. Але після моменту «відстрілювання крючка», чимало автолюбителів продовжують тримати пістолет, сподіваючись, що трохи палива вийде налити про запас.

Краще цього не робити, оскільки подібна спроба заощадити може в подальшому стати причиною великих фінансових витрат.

Наприклад, при попаданні в таку ситуацію, утримуючи пістолет у підвішеному стані, автовласник може просто забруднити собі одяг, або вилити залишки палива на землю, що також загрожує неприємностями. Якщо ж розглядати ситуацію з технічної точки зору, то в більшій частині сучасних машин це може обернутися дорогим ремонтом, оскільки в них є особлива система, що не дає парам палива залишати бак і проникати в інші місця.

Якщо ж залити паливо до максимально можливого обсягу, то бензин може виявитися в тих місцях, де йому перебувати не слід. Незабаром після цього починають проявлятися різні несправності, внаслідок чого власник звертається в автосервіс, для проведення ремонту автомобіля, що може обійтись в чималу суму.

Заправка автомобіля

Несправність автомобіля.

Крім того, у зазначеній ситуації може бути винен не тільки пістолет, але і сама автівка. Передчасне «відстрілювання» пістолета може бути викликано не тільки заповненням баку, а й наявністю надлишкової концентрації горючих газів в паливному баку, що викликано поганим рівнем вентиляції.

На застарілих моделях автомобілів з карбюраторами це може статися через засмічення паливного насоса. У більш сучасних моделях це викликається забрудненням абсорбера або трубки для вентиляції. Супутньою ознакою найчастіше стає низька швидкість подачі палива в бак.

Вихід з цієї ситуації тільки один – проведення очищення вентиляційної системи. Але, в першу чергу, знову зіткнувшись з труднощами у вигляді поганої фіксації спускового гачка заправного пістолета, потрібно переконатися в тому, що він правильно, до вигину вставлений в паливний бак.

Другим моментом, на який слід звернути увагу, слід упевнитися в тому, що паливний бак і справді повністю не заповнений.

Якщо всі ці умови дотримані, а пістолет для заправки все одно блокує подачу палива, слід звернутися за допомогою до працівника автозаправної станції, і ніколи не намагатися полагодити заправний пістолет своїми руками.