Китайські машини все більше і більше відвойовують частку ринку нових автомобілів в Україні. Заради справедливості зазначимо, що немає в них нестачі і на ринку авто з пробігом.

Скільки втрачає в ціні китайський автомобіль за три роки? За яку суму його можна продати? І хто в лідерах по збереженню залишкової вартості серед «китайців»?

Аналітики компанії Autolist підготували перелік китайських брендів і моделей, за якими вдалося зібрати дані залишкової вартості.

До дослідження були прийняті марки, автомобілі яких дійсно, завдяки обсягам продажів, формують частину ринку.

Geely Emgrand X7
Geely Emgrand X7

Нижче представлений перелік марок і моделей із зазначенням залишкової вартості після трьох років з дати продажу. Не виключено, що дані в найближчі роки будуть істотно змінюватися. На це вплине збільшення або зменшення обсягів продажів.

Китай авто

 Ситуація, що склалася в другій половині 2020 року (дефіцит нових автомобілів і відкладений попит), спровокувала зростання попиту на машини з пробігом, що призвело до стрибка цін на вторинному ринку.

– коментує результати дослідження Андрій Оробець, очільник компанії Autolist.

На його думку, залишкова вартість за рахунок другої половини року зросла і за деякими модифікаціям вище, ніж традиційні значення залишкової вартості, характерні для більш стабільного ринку.

На початку поточного року ціни на авто з пробігом не мають такої стрімкої динаміки, як в кінці минулого року, а на деякі моделі не тільки китайських автомобілів, але і по всьому ринку в цілому, спостерігається зменшення ціни.

Все сказане Андрієм Оробцем відноситься до всього ринку, а не тільки до сегменту китайських автомобілів.