Як відомо, одна і та ж модель автомобіля на різних ринках може пропонуватися за різними цінами. Таке явище пояснюється тим, що в кожній країні своє ціноутворення і свій рівень життя населення. Тому виробник на етапі виведення новинки на ринки аналізує ці чинники і визначає вартість окремо для кожної країни. На прикладі можна розглянути, як звичний для багатьох автомобіль відрізняється в ціні в інших країнах.

Страхова компанія Car Insurance з ОАЕ вирішила провести власне дослідження і вивчити особливості глобального ціноутворення на популярний в світі позашляховик Range Rover. В ході дослідження було складено рейтинг країн, де цей автомобіль оцінюється значно дорожче і дешевше. Виявляється, що в Малайзії ця модель коштує в рази дорожче, ніж Rolls-Royce.

Під час ціноутворення фахівці оцінюють групу факторів. І це не обов’язково рівень життя населення, хоча і він грає важливу роль. Насправді враховуються особливості транспортування автомобілів. Якщо поблизу є виробничий майданчик, то вартість буде нижчою. Якщо ж в регіоні невелика кількість дилерських центрів і є труднощі з ввезенням в країну, ціна автоматично підвищується. Крім того, виробник аналізує портрет потенційного споживача і на основі цього вибудовує цінову політику щодо моделі.

Range Rover Evoque
Почнемо з Малайзії, де стандартна версія позашляховика пропонується за ціною 1 444 852 ринггіта. У переводі на нашу валюту це становить 9 730 000 грн (349 600 доларів). А тепер розглянемо, яку модель за цю ж суму можна придбати. На етапі виходу, автомобіль Rolls-Royce Ghost нової генерації оцінювали у 8 477 000 грн (304 500 дол.). Багато автомобілістів знаходяться в подиві – звідки така висока ціна на поширений по світу позашляховик? Насправді, така особливість пояснюється діючими в Малайзії податками.

Друге місце в рейтингу зайняв Сінгапур. Там Range Rover дилери оцінюють в 354 000 доларів. У ТОП-3 також потрапив В’єтнам, де автомобіль пропонується до 352 000 доларів. Якщо ж розглядати повний ТОП-10, то можна виділити такі країни як Гонконг, Камбоджа, Бруней, Таїланд, М’янма, Китай. Десяте місце отримала Греція. Зауважимо, що це єдина європейська країна в рейтингу. Тут за Range Rover доведеться віддати не менше 183 000 доларів.

Range Rover Evoque
Чи багато хто зможе здогадатися, в якій країні Range Rover оцінюється найдешевше?

Звичайно, мова йде про США, де позашляховик пропонується за 92 000 доларів. Трохи дорожче модель оцінюють в Канаді. У Катарі та Бахрейні за Rover доведеться викласти 101 і 111 тисяч доларів.

У десятку країн з найнижчою ціною на даний автомобіль увійшла Румунія, Оман, Великобританія, Кувейт, Марокко. Замикає ТОП-10 Казахстан, в цій країні Range Rover продається за ціною від 122 000 доларів. На превеликий жаль, Україна не відзначилася в рейтингу з найдоступнішими цінами на Range Rover. Нагадаємо, що у нас автомобіль можна придбати від 3 916 416 грн. (140 705 дол.).

Підсумок . Популярний позашляховик Range Rover має різну вартість в інших країнах. У Малайзії він оцінюється в 356 000 доларів, а в США – всього 90 000 доларів.