Щоб утримати конкурентоспроможність на автомобільному ринку, кожен виробник автівок намагається впровадити в нові моделі щось унікальне та збільшити комфорт при їзді.

Без задоволення клієнтів, компанія довго не протримається – ринок захоплять конкуренти, які вкладають більше у розвиток власної промисловості. Кожен хоче отримати максимально комфортний транспорт, красивий, та ще легкий в обслуговуванні. Адже наявність незвичайного і витонченого автомобіля дає його власнику особливий статус.

Експерти порталу Avtosota спробували розібратися, якими обов’язковими характеристиками буде наділений автомобіль майбутнього.

Автомобіль, як транспорт, розвага або розкіш?

З одного боку великі мультимедійні можливості автомобіля з насиченою бортовий панеллю різними електронними пристроями звичайно покращують водієві життя. Однак, часто всі ці аксесуари стають просто непотрібними. Вихід з ладу будь-якого окремого модуля може загасити весь бортовий комп’ютер. Насправді, чим більше можливостей є в автомобілі, тим складніше він влаштований і дорожче коштує. Ремонт обійдеться недешево. Плюс електроніка може бути чутлива до суворих умов їзди.

З іншого боку, коли автомобіль купується як комфортний транспорт, то і втрачати стає просто нічого. Однак, якщо брати до уваги пасажирів, яким просто нудно сидіти на задньому сидінні, дивлячись у вікно, то електронні пристосування зможуть скрасити нудне перебування в авто. Вікна можуть захищати від сонячного світла, наявність моніторів для медіа-контенту та інші зручності. Водієві це особливо не потрібно, а ось пасажирам буде дуже корисно.

Jaguar Land Rover майбутнього
Jaguar Land Rover майбутнього

Затемнення козирка.

Сонячне світло відволікає водія і діє йому на нерви. Відволікання від дороги може призвести до ДТП. Нові моделі автомобілів забезпечені світловідбиваючою смугою на лобовому склі. Виробники пішли ще далі. Тепер автомобілі будуть забезпечуватися світловідбиваючою смугою, яка буде стабілізувати огляд водія в тих точках, які можуть сильно його засліпити.

Автомобільна мережа.

Автомобілі будуть забезпечуватися спеціальними пристроями, які дозволять їм підключатися до інших автомобілів. Конект дозволить водіям передавати один одному різну інформацію про ситуацію на дорозі тощо. Дана технологія вже знаходиться в розробці та називається “connectedcar”.

Toyota Concept-i
Toyota Concept-i

Функція автопілота.

Мрія практично будь-якого водія – керування машиною з штучним інтелектом. Адже це допомагає насолодитися поїздкою або зайнятися своїми справами під час подорожі. При цьому, дана функція досить активно впроваджується в автомобілі. Однак водії не поспішають довіряти своє життя автопілоту. Адже не відомо коли автоматика може підвести.

Нові ж автомобілі будуть забезпечені модернізованою функцією автопілота, яка забезпечена більш просунутою системою безпеки для форс-мажорних ситуацій. Дана система вже готова до масового виробництва і буде ставитися на найостанніші моделі автопрому, як зарубіжного, так і, сподіваємось, вітчизняного.

Підсумок. Автопром не стоїть на місці і вже досить давно полегшує життя водіїв і не за горами той час коли автомобілем буде повністю управляти штучний інтелект. Але от чи варто йому довіряти? Ми б не довірили йому своє життя, комп’ютер є комп’ютер і не відомо в якому місці він дасть збій. А Ви готові пересісти на безпілотники?