Сьогодні в Україні послуги таксі починають набирати великої популярність. Якщо до цього не було ніякої чіткої системи і великих мережевих компаній, то сьогодні на ринку представлені такі бренди, як Яндекс.Таксі, Uber, Uklon. В результаті клієнт може скористатися послугами і навіть вибрати тип автомобіля та мету поїздки.

Саме тому сьогодні багато автовласників мають шанс підробити таксистом. Процедура оформлення не займає багато часу, на все йде пару годин.

Однак, тут потрібно розуміти, що для пристойного заробітку потрібно відповідати деяким критеріям. Найголовніший з них – зручність автомобіля. У салоні завжди має бути чисто, а сама машина повинна їхати без ривків і сторонніх звуків. Однак, не завжди є можливість придбати розкішний автомобіль, щоб працювати на ньому в таксі.

Розглянемо, яка машина відмінно підійде новачкам в цій сфері в співвідношенні ціна / якість.

Критерії вибору. Для початку визначимося з параметрами, на які потрібно звертати увагу при виборі транспортного засобу.

Вартість і статус. Щоб заробляти в таксі, потрібно підбирати автомобіль, який не відноситься до бюджетного і високого класу. Перевагу варто віддавати середньому сегменту, оскільки на нього припадає більшість клієнтів.

Витрати палива. Відповідний автомобіль повинен споживати мінімальну кількість палива, оскільки на нього витрачається більша частина грошових коштів. Відразу варто відмовитися від автомобілів з потужним мотором, все одно в місті не доведеться їздити на швидкості понад 90 км / год.

Надійність. Продуктивний працівник за один день може намотати 500 км. Тому про надійність при виборі автомобіля не варто забувати. Машина повинна прослужити довгий час при різних погодних умовах.

Обслуговування. Потрібно переконатися, що до автомобіля можна знайти будь-які запасні деталі на кожному ринку. В іншому випадку, доведеться переплачувати за доставку деталей.

Комфорт. Всередині автомобіля людина повинна відчувати себе комфортно. Обов’язково потрібно звертати увагу на місткість багажника. Крім того, в салоні повинні бути місце для зберігання речей. Варто відразу відмовитися від 3-дверних автівок, оскільки клієнтові буде незручно перелазити на задній ряд через переднє крісло.

Клас таксі. Всі агрегатори пропонують своїм клієнтам автомобілі різного класу – економ, комфорт, бізнес, преміум.

Економ – найдешевший варіант. Зазвичай, вартість поїздки в такому автомобілі дорівнює вартості кількох квитків в громадському транспорті. Як правило, на виклик приїжджає бюджетна машина зі слабким мотором, особливої вишуканості не варто чекати.

Комфорт – відмінно підходить для туристів, які вважають за краще пересуватися на містких автомобілях.

Бізнес – такі авто вибирають клієнти, яким важлива не сама поїздка, а вид транспорту і його комфортабельність. У таких автівках, як правило, передбачений підігрів сидінь і навіть безкоштовний інтернет.

Преміум – люксові автомобілі в світі таксі. Клієнт може отримати дорогий транспорт з шикарним оздобленням і багатьма функціями.

TAXI

Вимоги до авто в тарифах. Оскільки тариф «Економ» вважається найпоширенішим серед клієнтів, то перелік автомобілів тут найбільший. Для таких поїздок можуть допускатися такі машини: KIA Rio, Chevrolet Lacetti, VW Polo, Renault Logan.

У тарифі «Комфорт» експлуатуються наступні авто: Skoda Octavia A5, Ford Focus, KIA Ceed. Рік випуску від 2013. У транспорті обов’язково має передбачатися подушка безпеки і кондиціонер.

Враховуючи все вище сказане, портал Avtosota підготував структурований рейтинг автомобілів для таксі:

  1. Volkswagen Polo. Витрата 5.7 літра.
  2. Hyundai Solaris. Витрата 5.7 літра.
  3. KIA Ceed SW. Витрата 6.6 літра.
  4. Lada Largus. Витрата 7.9 – 9 літрів.
  5. Toyota Corolla. Витрата 3.3 літра.
  6. Chevrolet Lacetti. Витрата від 7.1 до 8.8 літра.
  7. Renault Logan. Витрата 6.6 літра.
  8. KIA Rio. Витрата від 3.8 до 9.8 літра.
  9. Daewoo Lanos. Витрата 6 літрів.

Підсумок. При виборі автомобіля для роботи в таксі необхідно приділяти увагу багатьом параметрам. Сьогодні вже сформований рейтинг популярних машин, які відрізняються комфортом і низькою вартістю обслуговування.