Як показує практика, то немає абсолютно ніякої різниці, на якому автомобілі ви пересуваєтеся по дорогах, оскільки інспекторам Поліції немає до цього ані найменшої справи. Вони зупиняють всіх підряд і ви – не виняток з цього правила, тому і вас теж можуть зупинити в будь-який момент.

При цьому, найбільше інспектори люблять зупиняти водіїв абсолютно несподівано, оскільки вони люди дуже досвідчені, і за ті роки, які вони працюють в органах, вони прекрасно встигли вивчити всі місця, в яких зупиняти водіїв вигідніше і краще за все, оскільки саме там вони є найбільш уразливими. Тому, ви навіть не встигнете схаменутися, як опинившись в такому ось місці, вас зупинить інспектор і відразу ж попросить вас «подути в трубочку», тому що все це станеться буквально за лічені хвилини, вже повірте нам.

Коли відбуваються такі ситуації, то всі водії поділяються на два типи.

  1. Перший тип стане беззаперечно слухатися інспектора, тому просто погодитися з усім, що він говорить, подує в трубочку і не буде надавати ніякого опору і пред’являти претензій.
  2. А ось другий тип, навпаки, скаже інспектору про те, що він відмовляється проходити таке тестування і вимагає, щоб інспектор відправив його в клініку, де він зможе пройти нормальне медичне обстеження.

Крім того, перед тим, як інспектор адресує водієві прохання пройти тестування на алкотестері, він повинен в обов’язковому порядку сам виявити у водія ознаки, які вказують на те, що він знаходиться в стані сп’яніння. Для цього інспектор повинен зробити певний ряд дій, а конкретно запросити понятих, щоб вони змогли підтвердити те, що водій скоїв правопорушення, а так само скласти протокол, а в тому випадку, якщо інспектор не зробить цього всього, то ні про яке прохання, щоб водій подув в трубочку і мови бути не може.

Якщо інспектор нічого не зробив, а просто просить подути в трубочку, то ви просто повинні не виходити зі свого автомобіля і вести діалог з інспектором через відкрите вікно, оскільки згідно із законом ви маєте на це повне право.

алкоголь

Вкрай рідко зустрічаються ті водії, у яких досить досвіду, і вони знають про всі ці хитрощі в алкотестером з боку інспекторів. Зовсім інша справа – новенькі водії, саме вони можуть повестися на все, що завгодно, та й зовсім не тому що вони дурні, а тому що вони просто бояться інспекторів Патрульної Поліції і тому вважають за краще мовчати і не суперечити їм.

Як вважають багато людей, що в тому випадку, якщо людина взагалі не визнає свою провину, то вона апріорі винна в тому, в чому свою провину не визнає, а ще це означає, що їй є що приховувати. Дуже часто в таких ситуаціях почуття страху стає головним фактором, який мотивує водія нічого не говорити інспектору, ну а по суті, чого побоюється водій, якщо він дійсно тверезий?

Так насправді, адже є чого боятися. Інспектори можуть запросто дати водієві той алкотестер, який вже заздалегідь заряджений, а в результаті виявиться, що нібито водій був п’яний, хоча насправді, він – тверезий.

І крім штрафу, який загрожує водієві в такому випадку, він може залишитися без прав, що набагато більше лякає водія, і звичайно ж, жодному водію цього б не хотілося.

Як себе вести простому водію в такій ситуації і як розмовляти з інспектором?

На цю тему Avtosota підготувала цілий ряд порад і їх буде досить просто виконати.

  • Перша порада. У тому випадку, якщо протокол відсутній, то можна нічого і не робити, тому що в разі відсутності протоколу, відсутня і сама справа. Якщо у інспектора мета збагатитися за рахунок того, що він вас розведе, то він просто відмовиться складати протокол і знайде для цього будь-яку причину. А ось якщо він і правда хоче вирішити ситуацію, що виникла, то тоді інспектор без проблем складе протокол. Так що, відразу ж питайте у інспектора, коли він планує скласти протокол і пам’ятайте про свої інтереси, захищайте їх, адже справа може дійти і до суду в тому числі. У обов’язки інспектора входить запрошення понятих, тому і це він теж повинен зробити в обов’язковому порядку.

поліція

  • Друга порада. Чітко слідкуйте за тим, щоб інспектор приніс вам запечатаний алкотестер і розкрив його тільки у вашій присутності. Так само мундштук теж повинен бути запечатаним, а всередині упаковки в мундштуком повинні знаходиться всі необхідні інструкції. Всі ці дії повинні здійснюватися виключно у вашій присутності, тому скажіть інспектору про те, що ви б хотіли особисто ознайомитися з усіма документами на алкотестер і щоб він надав вам їх для ознайомлення.
  • Третя порада. Алкотестер не повинен бути включеним. Прилад повинен бути обов’язково новим і за цим потрібно дуже ретельно стежити і ні в якому разі не йти на поводу у інспекторів, особливо коли вони дадуть вам вже включений алкотестер, апелюючи тим, що він готовий до роботи. Ні в якому разі не погоджуйтесь на таке, тому що вас точно розведуть.

В кінці всього цього можна сказати тільки про те, що якщо у вас відсутнє розуміння дій співробітників Поліції, то діставайте камеру і починайте фіксувати все, що відбувається – таке право ви маєте за законом, тому сказати вам щось на це інспектор просто не зможе.