Легалізувати авто потрібно за 180 днів. Нещодавно Верховна Рада на позачерговому пленарному засіданні в другому читанні ухвалила два законопроєкти щодо розмитнення автомобілів на європейській реєстрації.

Так, для легалізації “євробляхи” дається всього 180 днів від моменту вступу в силу закону. Експерти розповіли про процедуру сертифікації, зміні вартості і економії. Окрім того, фахівці звернули увагу на випадки шахрайства, і дали поради, як не переплатити за розмитнення.

Про це йдеться на Facebook-сторінці спільноти “АвтоЄвроСила”.

Передусім, порядок сертифікації під час розмитнення “євробляхи” такий:

  • транспортний засіб має бути справним;
  • необхідно подати заяву з оригіналами таких документів: заява, паспорт 1,2 сторінки, прописка, ідентифікаційний код, договір купівлі-продажу, реєстраційний документ (техпаспорт);
  • оплатити вартість сертифікації.

розмитнення

Зазначається, що раніше, аби розмитнити автомобіль, необхідно було отримати “сертифікаційну довідку” (ціна її близько 600-1000 гривень) перед подачею митної декларації. А вже після митного оформлення перед постановкою на облік в МРЕВ (сервісний центр) необхідно було зробити сертифікат відповідності, за який брали в середньому 3,5 тисячі гривень, але іноді й до 5 тисяч гривень.

Зараз є можливість робити сертифікат відповідності перед митним оформленням без “сертифікаційної довідки”, і за найнижчими цінами за “сертифікат”. Таким чином можна заощадити майже вдвічі.