Навіть найуспішніші автовиробники не можуть бути бездоганними у всьому. У них також трапляються відверто невдалі моделі. Авторитетні автомобільні експерти подбали про те, щоб застерегти українців від невдалої покупки, та підготували чорний список особливо ненадійних автівок.

Лідер ринку Південної Кореї, марка KIA, нещодавно поповнила свій модельний ряд новинкою – седаном K5. Фахівці, щоправда, стверджують, що це всього лиш модифікована версія класичної моделі Optima, яка доволі часто зустрічається на українському вторинному авторинку. Проте у нас не дуже популярним є варіант купівлі такого авто з пробігом щонайменше 50 тис. км в той час, коли можна придбати новий екземпляр з гарантією.

Такий вибір на користь наявності гарантійного обслуговування пов’язують із серйозними проблемами даної моделі з двигуном G4. Отож, придбавши нову машину, ви можете розраховувати на ремонт по гарантії. Власники також часто вказують на погану якість обшивки салону та слабку стійкість до корозії зварних швів днища.

Kia K5
Kia K5

Ще одне авто, яке починає ламатися вже в гарантійний період, також належить бренду KIA. Саме кросовер Sportage посідає друге місце у нашому антирейтингу. Привабливий дизайн та невисока для українського автомобільного ринку ціна, близько 549 тис. грн за базову версію, зробили цю модель надзвичайно популярною.

Попри це, автівка володіє низкою неприємних особливостей. Повторюючи несправності Optima, вона має ще й власні недоліки, головними з яких є масляний насос та каталізатори. Саме вони в першу чергу і розчаровують нових власників та приводять їх до гарантійного сервісу.

Kia Sportage
Kia Sportage

Популярна серед наших співвітчизників модель чеського бренду Skoda Rapid, теж не відрізняється особливою надійністю навіть у перші роки експлуатації. До прикладу, варіація з атмосферним двигуном об’ємом 1,2 літра та з ресурсом пробігу 200 тис. км, за свідченнями власників майже завжди використовує своє право на гарантійний ремонт.

Вже на пізніших етапах експлуатації, після кількох сотень тисяч пройденого кілометражу, Rapid може засмутити несправністю термостату, або ж приводу механізму газорозподілу.