Експерти склали рейтинг найбільш популярних кросоверів на американському ринку в першому кварталі цього року. До речі, за підсумками трьох перших місяців об’єм реалізації нових «легковиків» збільшився майже на 12 відсотків, якщо порівнювати з тим самим періодом 2020 року.

У топову «п’ятірку» увійшли відразу чотири автомобілі, які реалізуються під японськими марками. Лідером цього списку став кросовер Toyota RAV4 – яскравий представник японського автопрому. Кількість реалізованих екземплярів цієї моделі досягає позначки в 114 000 одиниць.

Toyota RAV4

У порівнянні з результатом минулого року попит збільшився на 17 відсотків. Другу позицію займає ще один представник японського автопрому. Йдеться про модель Honda CRV, за участю якої укладено 94 000 угоди. Попит збільшився на 32 відсотки в порівнянні з першим кварталом 2020 року.

ТОП-3 найбільш затребуваних представників сегмента позашляховиків на американському ринку замикає нове покоління Nissan Rogue. Цей японський автомобіль в інших країнах відомий під іншою назвою – X-Trail. Кількість проданих машин цієї моделі збільшилася в річному вираженні на 43 відсотки. Цьому посприяло недавнє оновлення моделі. Всього за три місяці поточного року дилерам японської марки на території США вдалося продати в загальному рахунку 87 000 одиниць.

Четверту позицію даного рейтингу займає кросовер Toyota Highlander – ще один представник японських SUV. На цьому автомобілі зупинили свій вибір: 64 000 чоловік за період з січня по березень поточного року. Попит також в цьому випадку збільшився – зростання показника продажів склало 14 відсотків.

Toyota Highlander
Toyota Highlander

У рейтинг увійшов також автомобіль, який не має відношення до японського автопрому. Він став єдиною американською машиною в представленому списку. Йдеться про модель бренду Chevrolet – позашляховик Equinox. Він отримав невеликий відрив від «Тойота Хайлендер». Об’єм реалізації за три місяці досягає 63 000 примірників. При цьому він виявився єдиним представником рейтингу, який, навпаки, продемонстрував зниження попиту на відміну від інших моделей, заявлених в ньому. Продажі «Шевроле Еквінокс» впали на 14 відсотків в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Якщо ж враховувати загальні продажі, то бестселером американського ринку за підсумками 1-ого кварталу 2021 року стало пікап Ford F-Series. Всього за звітний період було реалізовано 203,7 тисяч одиниць. При цьому попит тільки продовжує збільшуватися – на 9,2%. В цілому, лідерами автомобільного ринку в США, як і раніше, залишаються пікапи. На другому місці знаходиться Dodge Ram (148,8 тис., + 15,6%), слідом за ним розташувався Chevrolet Silverado (126,5 тис. Од., -12,5%).