У Каліфорнії був помічений прототип тягача, що натякає на швидкий виробничий дебют електрокара. Шлях цієї моделі до конвеєра розтягнувся на кілька років: спочатку Tesla хотіла запустити виробництво Semi в 2019 році.

Електричній вантажівці Tesla Semi постійно щось заважало вийти в серію. На минулій квартальній конференції Ілон Маск повідомив, що чергова затримка пов’язана з дефіцитом тягових акумуляторів. Однак нові прототипи майбутнього «зеленого» тягача марка продовжує випускати.

Один з них вдалося сфотографувати в Сакраменто. Електрокар транспортувався на платформі іншої вантажівки.

І було б передчасно стверджувати, що пересуватися самостійно він не міг. За словами автоекспертів, на фото зображений третій за рахунком прототип Semi. Від двох попередніх він відрізняється злегка підретушованою зовнішністю.

Очікується, що серійний тягач отримає більш простору кабіну зі зручним місцем для відпочинку і сну. Найбільш дальнобійний електрокар зможе проїхати без підзарядки близько тисячі кілометрів. Як правило, далекобійники зможуть подолати такий шлях за зміну, тому перспектива заночувати в кабіні авто може і не виникнути.

Tesla Semi
Tesla Semi

Масове серійне виробництво Tesla запустить одразу, як тільки отримають нові акумулятори. Випуск електровантажівки довірять заводу в Техасі, який будується.

А ось дрібносерійним випуском новинки може зайнятись завод марки в Неваді. На цьому підприємстві зараз готуються до випуску нові акумуляторні осередків типу 4680, які так потрібні Tesla Semi.