Якщо в автомобілі застрягла педаль газу, то це дуже небезпечно. Машина неконтрольовано починає набирати швидкість, а водій ніяк не може перешкодити цьому. Не важко здогадатися, що подібна подія легко може перерости в серйозне ДТП. Саме тому кожен водій зобов’язаний знати, як зупинити автомобіль якщо заклинила педаль газу.

Чому педаль газу могла застрягти

Причини виглядають наступним чином:

  1. Застрявання механічного предмета.
  2. Підвернувся килимок.
  3. Порушення в схемі подачі сигналів педалей.

Останній варіант вважається найбільш небезпечним, оскільки з першими двома можна легко впоратися. Як тільки водій зрозумів, що він не контролює швидкість, тут же починається паніка. Їй ні в якому разі не можна піддаватися, так як автомобіліст терміново повинен щось зробити, щоб зупинити машину.

Як правильно діяти

Якщо у вас автомобіль з механічною коробкою передач, то для початку потрібно вичавити зчеплення. Швидко автомобіль зупинити не вдасться, тому потрібно поступово знижувати передачі, поки не дійдете до нейтральної. Після цього залишається просто заглушити двигун. Для робота і автомата варто перевести в режим N.

Багато водіїв захочуть використовувати ручник, але цього робити категорично не варто. Використання ручника на великій швидкості призведе до заносу, через що автомобіль ризикує перекинутися. Точно також не варто відразу ж вимикати двигун на високій швидкості. Буде завдано істотної шкоди коробці передач, а через блокування ведучих коліс, машина ризикує піти в неконтрольований занос.

У такій екстреній ситуації не варто забувати про інших учасників дорожнього руху, тому потрібно обов’язково включити аварійку і по можливості подавати сигнали клаксоном.