Південнокорейська автомобілебудівна компанія Hyundai не так давно оголосила відкличну кампанію для трьох електрокарів. Причиною став можливий ризик мимовільного загоряння. Раніше були зафіксовані прецеденти із загорянням, а буквально днями виробник озвучив причину проблеми.

Під відкличну кампанію, оголошену Hyundai, попало понад 75,6 тис. примірників електрифікованих моделей Kona, близько 5,7 тисячі одиниць Ioniq і трохи більше трьох сотень електробусів Elec City Bus. Всі транспортні засоби з’їхали з конвеєра в 2017-2020 роках і оснащувалися акумуляторними батареями від LG Chem.

Саме в останніх, як показали результати розслідування, проведеного фахівцями південнокорейського Мінтрансу, полягає проблема із загорянням. Так, було виявлено, що в батареях типу «літій-іон» допущений виробничий дефект – загнутий анодний язичок. У бракованих акумуляторних батареях відбувалося замикання контактів, що призвело до масових спалахів електрокарів Hyundai.

Hyundai Kona Electric
Hyundai Kona Electric

Цікаво, що LG Chem категорично не погоджується з висновками розслідування, не визнає своєї провини і вважає, що причиною пожеж стали неполадки з роботою фірмового софту Hyundai.

У підсумку компаніям не вдалося прийти до єдиної думки щодо причин загоряння і відомо, що корейський автомобільний бренд відмовився від співпраці з виробником акумуляторних батарей. Надалі електромобілі від Hyundai отримають пристрої від інших виробників.