Китайський технологічний гігант Huawei, що спеціалізується на випуску гаджетів і «розумних» пристроїв, уклав договір про взаємовигідну співпрацю з двома компаніями з Піднебесної, які є виробниками автомобілів та акумуляторних батарей.

Таким чином один з найбільших в світі постачальників високотехнологічних пристроїв тепер братиме участь і у виробництві електромобілів.

Як повідомляють мережеві джерела, ще кілька місяців тому компанії Huawei, CATL (Contemporary Amperex Technology) і Changan уклали тристоронній договір про взаємовигідну співпрацю.

Довідка від Avtosota: Changan Automobile (Group) Co Ltd – китайський виробник автомобілів зі штаб-квартирою в Чунцині, Китай, і державне підприємство. До іноземних автовиробників, які приєдналися до спільних підприємств з Chang’an, належать Ford, Mazda, Suzuki та PSA Peugeot Citroen.

Huawei та Changan

Про початок співпраці стало відомо лише нещодавно, а особливі подробиці, наприклад, терміни партнерства, не розголошуються. Проте вже оголошено, що три великих виробники планують створити нову автомобільну марку і будуть виробляти преміальні автівки. Мова йде про розробку інтелектуальні платформи для машин і лінійку «human car», правда, що ховається під останнім терміном, поки залишається загадкою.

В рамках укладеного партнерства Huawei спільно з колегами вже анонсувала вихід нової архітектури бортової системи, що отримала найменування Ark Architecture. До 2025 року планується випуск більше сотні авто з даною інноваційною технологією і відомо, що в це число входить 23 електричні моделі.