Виробник електромобілів Xpeng Motors, якого вже назвали китайським конкурентом Tesla, отримав держпідтримку від влади Піднебесної. У південній китайській провінції Гуандун компанія отримала 500 мільйонів юанів (76,9 мільйона доларів).

Представники бренду вже відзначили, що кошти будуть спрямовані на «прискорення розширення бізнесу компанії». Головний офіс компанії знаходиться в Гуанчжоу, столиці провінції Гуандун. У цьому регіоні розвитку безпілотних технологій і виробництва електрокарів приділяють велику увагу.

Минулоріч Xpeng вийшов на біржу і зміг продати більше 99,7 мільйона акцій за 15 доларів кожна. У підсумку виробник заробив близько 1,5 мільярда доларів. До дебюту на біржі Xpeng привернув 1,7 мільярда доларів від інвесторів, в тому числі від китайських гігантів Alibaba і Xiaomi Corp.

У минулому році Xpeng також представив седан Xpeng P7, прямого конкурента Tesla Model 3, його продажі почалися в червні. Компанія продала 27 тисяч автомобілів у 2020 році.

Xpeng P7

У січні 2021-го Xpeng анонсував нову функцію автономного водіння електромобілів Navigation Guided Pilot (NGP), яка дозволить автоматично міняти смугу руху, прискорюватися або сповільнюватися, а також обганяти автомобілі та виїжджати на шосе.