У наші дні з Ірану надходить не так багато автомобільних новин, принаймні, з тих пір, як близько чотирьох років тому іноземні автовиробники пішли з ринку, щоб уникнути ризику санкцій США.

Французькі автовиробники PSA і Renault раніше займали домінуюче становище в Ірані, де проживає більше 83 мільйонів чоловік. Однак після їх відходу іранські партнери почали шукати способи заповнення порожнечі та самостійно будувати автомобілі.

У минулому році стало відомо, що компанія Iran Khodro Company (IKCO) приступила до збірки Peugeot 301 без участі автогіганта PSA. Зараз інший іранський бренд збирається вчинити аналогічно з моделлю Dacia Logan першої генерації.

Тегеранський виробник SAIPA, який вважається другим за величиною автовиробником Ірану, повідомив про свої наміри розпочати масовий випуск іранського виконання Logan через 2 роки після того, як концерн з Франції пішов із іранського авторинку через вплив США.

Dacia Logan
Dacia Logan

За словами гендиректора SAIPA Джавада Сулеймані, у місцевого бренду вийшло локалізувати приблизно 85 відсотків деталей. Вони будуть потрібні для збірки румунського недорого авто. Нагадаємо, що два роки тому автоконцерн з Франції завершив збірку місцевої варіації Logan, яка раніше реалізовувалася в Ірані як Renault L90, Renault Tondar 90 і Renault Pars Tondar.

Згідно з планами місцевих розробників, оновлена ​​локальна варіація Logan буде зроблена відповідно до вищих стандартів в порівнянні з попередніми версіями, які з’явилися на світ під контролем Renault.