Міністерство внутрішніх справ України поставило крапку у недоторканності «євробляхерів».
Відтепер власники транспортних засобів на єврономерах ризикують отримати чималий штраф за порушення швидкісного режиму або ж скоєння будь яких інших порушень в процесі керування автомобілем.

Відповідну заяву зробив на власній сторінці у соціальній мережі Facebook Антон Геращенко, заступник міністра внутрішніх справ України.

Він зазначив, що система автоматичної фіксації порушень ПДР на даний момент розпочала реєстрацію випадків порушення правил дорожнього руху та перевищення дозволеної швидкості власниками автівок на європейських номерах.

Починаючи з 19 листопада українці, що пересуваються на транспортних засобах з іноземними номерами, а також іноземці, які заїхали до України на своїх авто, будуть нести відповідальність за скоєні порушення. Тобто, тепер власники «євроблях» не зможуть уникнути показання внаслідок перевищення швидкості, або ж порушення будь яких інших правил дорожнього руху.

автофіксація

Заступник МВС також повідомив, яким чином буде працювати система виявлення порушників на «євробляхах». Працівники прикордонної служби будуть вносити дані авто на іноземних номерах та паспортні дані водія вже на етапі в’їзду на територію України. Надалі, при порушенні водієм правил дорожнього руху, дані недобросовісного власника авто система буде знаходити автоматично у базі даних Державної прикордонної служби України (ДПСУ).

Під час виїзду з території нашої держави, прикордонники будуть зобов’язані фіксувати усі факти порушень правил дорожнього руху та пред’являтимуть їх власнику транспортного засобу. Відповідно, водій авто з номерами іноземної реєстрації зможе оплатити свій штраф одразу ж у процесі перетину кордону.

У випадку відмови в оплаті штрафу громадянином України, документи, що свідчать про
правопорушення, будуть направлені до Державної виконавчої служби. А несплата штрафу на
вимогу прикордонника може призвести навіть до стягнення коштів через арешт банківського
рахунку або ж власного майна порушника.

Якщо ж водій іноземного транспортного засобу не є громадянином України – несплата штрафу загрожує йому забороною повторного в’їзду на територію нашої держави.

Заступник міністра також відзначив той факт, що на даний момент далеко не в кожній країні
Європи та Азії існує процедура, що дозволяє притягнути до відповідальності водіїв авто з іноземною реєстрацією.