За останніми статистичними даними, у вересні-жовтні темпи зростання обсягів збуту нового легкого комерційного транспорту в Україні зросли, а в десятці лідерів продажу відбулися певні зміни.

При цьому кількість проданих одиниць зростає 4-й місяць підряд. Також можна помітити зміни у ціновій та класовій структурі.

Відповідно до отриманих даних, за 10 місяців 2020 року в Україні було зареєстровано майже
7 тис. нових LCV, тобто легких комерційних авто. У порівнянні із 2019 роком, це на 4, 2 % більше. До того ж, у вересні поточного року відбувся стрибок у зростанні продажів на 66,5%, а у жовтні – майже на 17%.

Відповідно, десятка марок-лідерів станом на жовтень виглядає наступним чином:

1. Renault
2. Citroen
3. Fiat
4. Peugeot
5. Ford
6. Volkswagen
7. Mercedes-Benz
8. GAZ
9. Hyundai
10. Iveco

У порівнянні із вереснем 2000 року, у десятці лідерів відбулися деякі зміни. Так, марка Renault піднялася у топі на дві позиції. Тоді як Fiat опустився на таку ж кількість пунктів.

Автомобіль Peugeot цього разу зумів обігнати Ford та Volkswagen. А Hyundai та Iveco нещодавно увійшли до десятки лідерів.

Citroen Berlingo
Citroen Berlingo

Результати за 10 місяців

За об’ємами збуту протягом 10 місяців 2020 року, у порівнянні із попереднім роком, приріст продажів показали далеко не всі бренди з Топ-10.

Так, продажі авто марки Citroen зросли на 77,7%, Fiat – на 43,4%, Peugeot – 28,5%, Mercedes-Benz – на 50,4%, а Iveco відповідно на 148,6%. Проте найбільший успіх у продажах спіткав марку Opel, що збільшила обсяг збуту на 222,2%. Тут варто зазначити, що минулий рік для Opel був виключно невдалим.

Тим часом Volkswagen, Ford, Renault, GAZ та Hyundai на жаль зафіксували спад продажів.
Можна зробити висновок, що фактичний ріст збуту комерційних авто в Україні відбувся завдяки успіхам 5-ти марок з названої десятки лідерів.

За даними, зібраними протягом 10 місяців 2020 року, десятка лідерів виглядає так:

1. Fiat

2. Renault

3. Citroen

4. Peugeot

5. Ford

6. Volkswagen

7. Mercedes-Benz

8. GAZ

9. Hyundai

10. Iveco

Renault Dokker
Renault Dokker

Класова та цінова структура

За класовою структурою на Українському ринку у сегменті BUS об’єми продажів розподілилися наступним чином: 62% належить E BUS, а решта 38% – D BUS. У порівнянні із даними за 10 місяців минулого року продажі E BUS зросли на 30%, тоді як D BUS – навпаки знизилися на 18%.

Статистичні дані останніх 10 місяців показують також падіння продажів у бюджетному сегменті на 17%, та підвищення попиту на середньоціновий та преміальний сектори BUS відповідно на 4,4% та 26,7%.

Щодо класу фургонів, то за останні 10 місяців у бюджетному сегменті відбулося зниження показників продажу аж на 60%. Тоді як авто середньої цінової категорії стали більш популярними – зріст продажів на 12%. Такий підйом спричинило раптове збільшення інтересу до C VAN.

Лідери продажу

Дослідження ринку у сегменті BUS дозволило виявити низку марок-лідерів, що показали особливо високий рівень продажів. Так, у класі D BUS, у порівнянні з минулим роком, на перше місце вийшов Mercedes-Benz V-Class, обігнавши лідера 2019 року Renault Trafic.

У класі B VAN лідирують Renault Dokker та Fiat Fiorino. Найкращими авто C VAN- класу було визнано Peugeot Rifter, Fiat Doblo та Citroen Berlingo. Клас D VAN може пишатися Ford Transit Connect, UAZ VAN та Volkswagen Transporter. Перші позиції серед E VAN займають Ford Transit, Renault Master, Mercedes-Benz Sprinter, Fiat Ducato, а також Citroen Jumper.

В цілому ж, за висновками 10-ти місяців поточного року сегмент легких комерційних авто показав стабільний ріст обсягу продажів. Цей позитивний факт доводить, що попри економічну кризу бізнес все ж продовжує розвиватися.