Який автомобіліст не хотів би придбати іномарку, щоб пересуватися по справах з комфортом і не стикатися з частими проблемами? На сьогоднішній день однією з найбільш бюджетних іномарок на ринку є Renault Logan. Модель в базовій комплектації коштує трохи більше 10 000 доларів. Це не найгірше придбання, але колись на ринку існували більш бюджетні автомобілі. Розглянемо добірку найдешевших автівок.

Morris Minor

Цей автомобіль можна було придбати за 12 500 доларів. Звичайно, це не можна віднести до сегменту найдешевших моделей, але все ж. Коли бухгалтери проводили звірку документації, вдалося з’ясувати, що з кожної проданої машини компанія втрачає по 200 доларів. Це нормальне явище, якщо говорити про автомобілі типу Bugatti Veyron, але для масової моделі – справжня несподіванка. У період з 1952 по 1971 рік автомобіль пропонувався в 6 версіях кузова – седан (2-дверний, 4-дверний), кабріолет, універсал, фургон і пікап. За весь період існування на ринку був випущений 1 368 291 автомобіль.

Daihatsu Ayla

Цей транспорт можна було придбати за 6 386 доларів. Даний автомобіль також відомий в особі Toyota Agya. У комплектації передбачається літровий двигун з АКПП в парі. Оскільки мова йде про малолітражку, в процесі поїздки не можна здивуватися сильній динаміці, так як її просто немає. Низьку вартість можна пояснити тим, що дана модель пропонується для ринку деяких країн Азії. Випуском займалися з 2012 року в Індонезії.

FIAT 500 Topolino

FIAT 500 Topolino. Автомобіль з ціною 5 434 долара. Випускати модель почали за 10 років до початку Другої світової війни. В якості цільової групи при цьому вирішили вибрати італійців. За 20 років виробник зумів реалізувати 520 000 автомобілів. Однак, наступник FIAT 500 виявився більш популярним на ринку. В оснащенні автомобіля передбачався нижньоклапанний двигун, об’ємом 569 кубів. Його потужність становила 13 к.с. Він споживав тільки 6 літрів бензину на 100 км.

Peel P50

Мініатюрний автомобіль можна було придбати за 4420 доларів. Це найбільш відомий сіті-кар на землі, який мав одне посадочне місце і невеликі габарити. Цей автомобіль також потрапив в Книгу рекордів як найменший у світі серед серійних моделей. 1-циліндровий двигун в конструкції доповнювався ручним стартером. Максимальна потужність становила 4.2 к.с., а витрата палива – 2.8 літра на 100 км.

Ford Model T

Придбати дану модель свого часу можна було за 3 895 доларів. Оскільки класика в усі часи була в моді, автомобіль продавався великими партіями. За всю історію існування з конвеєра сходили різні варіації моделі. Кожна з них мала свої особливості.

Найперша версія оснащувалася 4-циліндровим силовим апаратом, потужність якого доходила до 22 к.с. Витрата в середньому становила 11 – 18 літрів на 100 км.

ЗАЗ 968-А

Даний транспорт пропонувався за ціною 3 551 долар. Автомобіль йшов на експорт. Громадянам СРСР було б дешевше придбати ЗАЗ 965, але багато хто звертав увагу на іноземну модифікацію. Окрім вартості автомобіль мав ще одну помітну перевагу – заднє розташування двигуна. За допомогою такої конструкції автомобіль міг долати болота влітку і замети взимку. Навіть зараз на дорогах можна зустріти такий транспорт. Звичайно, вони використовуються вже не за прямим призначенням, а для хобі.

Shelman ASC

Автомобіль з ціною 3 455 доларів. Незважаючи на невеликі габарити, в ньому можна було прокатати навіть дівчину. Цей транспорт розшифровується як спорткар для дорослих. В оснащенні – двигун на 3 к.с., фари і задні ліхтарі. Все обладнання в автомобілі функціонувало повністю. Максимальна швидкість транспорту – 40 км / год. В ті часи виробник якось і не замислювався про те, щоб надати водієві і пасажиру простір в ногах.

Banner Boy Buckboard

Це автомобіль або його подоба, який продавався за ціною 3 152 долара. Такий транспорт фактично можна назвати Ariel Atom свого часу. Двигун в даному транспорті був вбудований в задню частину. Його віддача становила лише 2.75 к.с. На платформі, крім двигуна, було встановлено кермо.

Tata Nano

Вартість транспорту становила 2 598 доларів. Це другий найдешевший автомобіль у всьому світі з відомих. Транспорт, знову ж таки, входить в число сіті-карів і найбільше підходить для експлуатації у великих містах.

KIA 2008 року

Автомобілі KIA взагалі можна було придбати безкоштовно за однієї умови – покупка автомобіля 2008 року випуску. Компанія Subaru теж намагалася виконати аналогічний трюк з не найбільш популярними на той момент 360.

Підсумок

Які вони, найдешевші іномарки? В загальному рейтингу зустрічаються як відносно свіжі моделі, так і автомобілі минулого століття.