Експерти склали такий рейтинг на основі реальних оглядів стану автомобілів врахувавши 600 параметрів.

Автівки у віці трьох-чотирьох років користуються на вторинному ринку особливим попитом: як правило вони в хорошому або навіть відмінному стані при тому, що вартість їх нижче, ніж нових автомобілів, майже на третину.

Щоб з’ясувати, які з моделей кращі до покупки, команда Avtosota склала рейтинг найнадійніших. При цьому дослідження робилося на основі реальних оглядів стану автомобілів, що проводяться фахівцями сервісів у містах Київ, Львів та Чернівці по 600 параметрам. Слід зазначити, що при складанні рейтингів не враховувався стан рідкісних автомобілів і тих моделей, огляди яких проводилися менше 30 разів. В результаті дослідження складалося за результатами оглядів 2594 машин.

Часто покупців найбільше хвилює стан кузова автомобіля, що купується. Реагенти та сміття на дорогах, що летить з-під коліс, можуть зіпсувати лакофарбове покриття, через що метал починає іржавіти. Крім того, важливо, щоб автомобіль, що купується не потрапляв у ДТП – неякісний ремонт також призведе до появи іржі.

Сюрпризом стало те, що в топ-10 автомобілів з кузовами, що знаходяться у відмінному стані, потрапила Лада Веста. Зокрема, трирічні машини вже не мають сколів на бамперах і капотах і не схильні до корозії. І це дев’яте місце!

Топ-10 автомобілів з високими балами по параметру «стан кузова»

Але це ще не все. Рейтинг, в якому враховувалося ще й стан вузлів і агрегатів – в статті нижче

Мова не тільки про двигуни, а й про коробки та інші агрегати, включаючи електрику і елементи підвіски. Імовірність того, що в ремонт цих автомобілів доведеться істотно вкладатися після покупки, мінімальна.

Особливо дослідників здивував показник Kia Cerato, який, судячи з усього, вони давно не зустрічали – п’ять балів з п’яти можливих:

Зауважимо, що рідко, коли всі оглянуті авто мають таку оцінку по безлічі технічних параметрів.

Топ-10 найбільш надійних трирічних автомобілів за станом вузлів і агрегатів

Зведений рейтинг дивіться на наступній сторінці

Загальний стан

Підсумовуючи стан кузовів і агрегатів, фахівці Avtosota склали зведений рейтинг, який очолили Nissan Qashqai другого покоління і рестайлінгова Toyota RAV 4 четвертого покоління. Різниця між станом кросоверів невелика, а значить у віці трьох-чотирьох років вони однаково надійні. Більшість же надійних автомобілів виявилося в модельному ряді Kia – чотири машини.

Топ-10 найбільш надійних трирічних автомобілів станом кузова і роботі вузлів і агрегатів

Автомобіль у відмінному стані можна знайти і серед інших моделей. Всі наведені дані – усереднені. З цієї ж причини не варто брати машини з пошукових систем не дивлячись.