В інтернеті розповіли про автомобілі, які стали рекордсменами завдяки своїм вражаючим габаритам. У їх числі – промислові та медичні моделі.

У списку знайшлося місце БелАЗ-75710, який вважається найбільшим самоскидом на планеті. У довжину він такий, як і пара припаркованих один за одним класичних двоповерхових автобусів, а його двигун потужніший в шість разів найбільш швидкісного боліда «Формули-1».

Інший вартий уваги екземпляр гусеничний тягач NASA, який по-справжньому вражає своїми масштабами. Машина під назвою Crawler призначена для транспортування шаттлів, перевозячи ці конструкції на великому мобільному майданчику, з якого той і буде підніматися в космічний простір. Маса тягача становить 2500 тонни, а якщо враховувати ще й вагу шатлу, то сумарний показник досягає 5,5 тони.

Crawler
Crawler NASA

Acco dozer – це найбільш величезний в світі бульдозер, обладнаний триметровим розпушувачем, ковшем шириною сім метрів і висотою в 2,7 метра. Працює машина за допомогою двох моторів, загальною потужністю 1350 к.с. Виготовлено Acco Dozer ще в 80-х. роках. Зараз він знаходиться в офісі однієї з компаній в Італії.

Acco dozer
Acco dozer

Ще один величезний бульдозер був зібраний фірмою Komatsu, його індекс D575A. Параметри цього гіганта вражають. Так, робоча маса його становила 114,5 тисячі кг, об’єм палива досягав 2100 літрів, а об’єм рідини системи охолодження майже 300 літрів. Довжина разом з ковшем перевищувала 11700 мм, ширина між гусеницями 3220 мм, а кліренс 745 мм. У рух трактор приводили за допомогою 46,3-сильного двигуна на 12 циліндрів.

Komatsu D575A
Komatsu D575A

В кінці 80-х років бельгійська компанія Van Hool випустила міжміський автобус для перевезення медиків та хворих людей. Оснащувався він декількома носилками з регулюванням спинок і шістнадцятьма кріслами, які складаються, а також підйомником для інвалідних колясок.

Van Hool
Van Hool

Крім того, транспорт обладнали окремою лабораторією для зберігання лікарських технічних пристосувань і препаратів.