Нещодавно на дорогах України з’явилося ще 90 нових камер для фіксації правопорушень. Таку новину розповів на своєму каналі в Telegram голова Державного агентства інфраструктурних проектів України Кирило Хом’яков.

Нові камери було передано до МВС України. До кінця року агентство пообіцяло передати ще близько 130 камер автофіксації, які буде встановлено на головних автошляхах України.

Цікаво, що система автофіксації працюватиме комплексно. Найближчим часом поліція отримає чотири спеціалізовані автомобілі «фантом», що прямо на дорозі фіксуватимуть швидкість. Також поліції буде надано 30 мобільних станцій та 30 мобільних лабораторій.
З їх допомогою буде проводитися перевірка технічного стану доріг та автомобілів. До арсеналу правоохоронного органу також увійдуть 72 TruСam – камери, що можуть працювати без будь-якої допомоги людини.

Серед найближчих перспектив також розширення функціоналу камер автофіксації. Модернізовані камери будуть у змозі зафіксувати перетин подвійної суцільної, проїзд на червоне світло світлофора, та інші порушення.

Серед амбітних планів Держагентства також унеможливити водіям безкарне перевищення швидкості. Наразі велика кількість учасників дорожнього руху уникає цього покарання, гальмуючи безпосередньо перед камерою автофіксації. Не в останню чергу через це останнім часом значно знизилася дохідність камер (на 30%).

камери

Як повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій, камери автофіксації протягом 100 перших днів своєї роботи принесли до бюджету близько 100 млн грн. Проте зараз, коли більшість учасників дорожнього руху вже запам’ятала місця розміщення камер та навчилася певною мірою обдурювати їх, дохід від камер знизився.

До того ж кількість зафіксованих правопорушень знизилася майже на третину. Офіційні дані, що надала Національна поліція, свідчать про те, що при такому зниженні кількості штрафів, аварій менше не стало. Ба більше, з початку роботи камер кількість аварій у Києві та області збільшилася на 30,8%.

Тим часом, очільник Міністерства внутрішніх справ України резюмував, що до завершення поточного року до встановлення підготують ще 220 камер автофіксації. А у 2021 до них планується додати ще близько 300 камер.