Причина у збільшенні попиту на б/в автівки в країнах Європи.

Найближчим часом ціни на європейські автомобілі бувші у вжитку можуть значно підвищитися. Причиною таких змін є все більша популярність машин вторинного авторинку у самій Європі. Адже внаслідок пандемії коронавірусу та економічної кризи, що послідувала за нею, значно впали темпи продажів нових автомобілів.

До прикладу, у Німеччині показник виторгу вітчизняних автосалонів за січень 2021 року знизився аж на 30% у порівняні із тим самим періодом 2020-го. Лише електромобілі залишилися у тренді та навіть наростили об’єми реалізації.

Отож не дивина, що раптова популярність вживаних авто потягнула за собою їх здорожчання. Найбільше зростання цін, 3-4%, було зафіксовано у сегменті малолітражних авто класів А та В, середнього класу С, та дещо «елітніших» авто все ще середньої цінової категорії – Е-класу.

А відтак, компактні та економні міські автівки можна тепер придбати в середньому за 11 344 євро, а машини класу С та Е – за 21 376 євро. Екземпляр Е-класу обійдеться в середньому у 27 958 євро.
Автомобілі інших сегментів ринку б/в транспорту здорожчали лише на 2%. А от фургони, на диво, навіть впали у ціні на 1%.