Здається, король гібридів та економії палива не дотримувався правил.

Міністерство юстиції США і Міністерство охорони навколишнього середовища та охорони навколишнього середовища (EPA) оголосили про одночасне подання та врегулювання цивільного позову проти Toyota, пов’язаного з порушенням правил звітування щодо Закону про чисте повітря.

Згідно з релізом, подання конкретно стосується:

Toyota вчиняла систематичні, тривалі порушення вимог Закону про чисте повітря, пов’язані з викидами, які вимагають звітування про потенційні дефекти та відкликання, що впливають на компоненти автомобіля, призначені для контролю викидів.

Toyota
Toyota

Toyota погодилася на штраф у розмірі 180 мільйонів доларів, а також на указ про згоду на вирішення скарги. Міністерство юстиції заявляє, що це “найбільше цивільне покарання за порушення вимог EPA щодо звітування про викиди”.

Виконуюча обов’язки адвоката США у Південному окрузі Нью-Йорка Одрі Штраус пише:

Toyota закрила очі на невиконання вимог, не забезпечивши належного навчання, уваги та нагляду за своїми зобов’язаннями про звітування щодо Закону про чисте повітря. Дії Toyota підірвали систему саморозкриття EPA і, ймовірно, призвели до затримки або уникнення відкликання, пов’язаних з викидами, що призвело до фінансової вигоди Toyota та надмірних викидів забруднювачів повітря.

Як і у будь-якій державній заяві чи позові, у звіті є купа багатослівних фраз. Однак, основна ідея полягає в тому, що протягом десятиліття (з 2005 до принаймні 2015 року) Toyota не повідомляла EPA обов’язкову інформацію про потенційні дефекти своїх транспортних засобів.

Закон про чисте повітря вимагає від автовиробників попереджувати EPA, якщо 25 або більше його автомобілів мають однакові дефекти, пов’язані з контролем викидів. Протягом 10 років Toyota не виконувала вимоги і відкладала подання, за оцінками, 78 звітів.