Китайська автомобілебудівна компанія Geely не так давно оголосила про створення нового бренду Zeekr, який буде спеціалізуватися на розробці та виробництві електрокарів преміального сегмента.

Нова марка вже готує до дебюту першу електрифіковану новинку, відому під цифровим індексом 001. Електрокар виявиться швидше «іменитого» німецького Porsche 911, оскільки заявлений час спринту до першої «сотні» – всього 3,8 сек.

Новий преміальний електрокар Zeekr 001 позиціонується конкурентом американським моделям від компанії Tesla. У плані габаритів майбутня новинка в чомусь поступається, а в чомусь перевершує Model S. Так, довжина трохи менше і становить 4,95 м, а ось відстань між осями на 3,9 см більше. Що стосується силових агрегатів, то відомо, що Zeekr 001 отримає пару електричних моторів, в сукупності генеруючих 544 «коні» при крутному моменті 768 Нм.


Як стало відомо, час спринту у новинки на 0,4 сек менше, ніж у німецького спорткара Porsche 911, а це досить гідний показник для електрифікованої моделі.

Zeekr 001, побудований на інноваційній платформі SEA, отримає акумуляторну батарею на 110 кВт⋅г, що забезпечує запас ходу на електротязі по циклу NEDC близько семи сотень кілометрів. Максимально електрокар зможе розвивати швидкість до 200 км / г.