Такий висновок озвучили експерти авторинку компанії Autolist за підсумками організованого опитування, в якому брали участь 7 800 українців. Більшість з них – чоловіки, які керують авто у великих містах країни.

Якщо округлити, то кожен третій водій в Україні при виборі автомобіля слідує своїм емоція, а не підрахунком витрачених на покупку коштів.

Автори опитування задавали питання з приводу залишкової вартості авто. 83% учасників відповіли, що знайомі з цим поняттям і відповіли правильно, підсумував керівник компанії Autolist Андрій Оробець.

17% респондентів вибрали невірну відповідь. Приблизно 50% учасників знають, що таке залишкова вартість, а також враховують цей параметр при виборі машини.

Тест-драйв

52% відзначили, що окрім ліквідності автомобіля, розглядають ще й витрати на страховий поліс і ненажерливість машини. Решта учасників дали різні відповіді. Одні дивилися виключно на ціну за страховку (2%), для інших важлива вартість штрафів. Є й ті, які не заморочуються в підрахунках.

29% наших співвітчизників відзначили, що при виборі машини керуються емоціями. Для них важливо, щоб автомобіль подобався по дизайну. Навіть криза не зупиняє українців здійснювати «емоційні» покупки.