Дзвінкий стукіт в двигуні при розгоні машині по весняному асфальту може вказувати на можливу детонацію. Водіям потрібно знати про деякі неприємні наслідки цього явища.

Детонація може відбуватися через нагар, що накопичився під час акуратних зимових поїздок, хоча іноді бувають й деякі інші причини. Наприклад, водій заправляв особистий транспорт паливом з дуже низьким октановим числом або встановлював невірно підібрані свічки.

Детонація проявляється також на вкрай малих обертах, при перегрітому двигуні та в разі істотних навантажень на агрегат, якщо автолюбитель звик їхати в гору на високих передачах.

Потрібно знати, до чого може призвести детонація.

У перелік негативних наслідків для автомобіля увійшли: руйнування поршневих пальців, погіршення змащення двигуна, поломка свічок запалювання, плавлення перегородок між поршнями, вихід з ладу останніх і прогоряння прокладки блоку циліндрів.

Мотори в сучасних машинах обладнані спеціальними датчиками детонації, які коригують запалювання і змінюють склад суміші, що надходить в камери згоряння. Все це запобігає вищезгаданим ситуаціям.

При цьому навіть цей механізм не допоможе, якщо автомобіліст продовжить заливати в бак АІ-92 замість АІ-95.